EKOLOGICZNE ROZWIĄZANIA DLA BUDOWNICTWA


Zadbaj o zdrowie i środowisko

CZUJ SIĘ DOBRZE W SWOIM DOMU

Starasz się żyć zdrowo - dobrze się odżywiasz, ćwiczysz. Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, czy dom w którym żyjesz i gdzie spędzasz tak dużo czasu jest zdrową przestrzenią dla Ciebie i Twojej rodziny? Jakość materiałów użytych do budowy domu i mieszkania jest bardzo ważna. Materiały Knauf spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa, posiadają wszystkie wymagane atesty i certyfikaty, a także gwarantują zdrowy klimat pomieszczeń.
Zdrowy klimat wnętrz

 
Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze dobre samopoczucie w dużej mierze zależy od mikroklimatu, jaki panuje w domu lub mieszkaniu. Dom powinien nam umożliwiać zdrowy wypoczynek. Z jednej strony współczesne budynki są coraz bardziej szczelne i nastawione na oszczędzanie energii, ale z drugiej chcemy, aby powietrze było dobrze filtrowane. W wilgotnych lub przegrzanych pomieszczeniach czujemy się źle, mamy problemy ze snem, możemy także być przygnębieni lub rozdrażnieni. Prawidłowa cyrkulacja powietrza w mieszkaniu zależy od jakości wentylacji, ale w dużej mierze również od materiałów wykorzystanych do budowy domu i wykończenia wnętrz.
ParaoDdychający system
Systemy ociepleń zewnętrznych Knauf Thermo i Knauf Thermo W podwyższają izolacyjność termiczną ścian, ograniczając straty ciepła z wnętrza budynku. Niski opór dyfuzyjny systemów pozwala ścianom oddychać, dzięki temu w pomieszczeniach nie rozwijają się chorobotwórcze grzyby. W upalne dni systemy ociepleń Knauf zabezpieczają przed przegrzewaniem się ścian i zapewniają przyjemny chłód w pomieszczeniach. W budynkach ocieplonych w systemie Knauf panuje przyjazny i zdrowy mikroklimat przez cały rok!
Paroprzepuszczalne tynki
Cyrkulacja w domu zależy od ocieplenia zewnętrznego, ale również od tego, jaki tynk „położymy” na ściany od wewnątrz. Knauf ma w swojej ofercie szeroką gamę tynków gipsowych, które pozytywnie wpływają na mikroklimat w pomieszczeniach dobry dla naszego zdrowia. Najważniejsza cecha tynków gipsowych to paroprzepuszczalność - doskonale regulują poziom wilgotności we wnętrzach. Pomieszczenia wykończone tynkami gipsowymi są przyjemne i przytulne. Tynki gipsowe są polecane do wszystkich wnętrz o standardowym poziomie wilgotności. Dzięki nim będziesz się czuł dobrze w swoim domu!
ZDROWE, BO GIPSOWE - GIPS JEST EKO!
Budujemy coraz więcej, dlatego obiekty które powstają powinny wywierać jak najmniejszy wpływ na środowisko naturalne. W przyszłości będziemy musieli modernizować budynki, a materiały zastosowane do ich wykończenia przetwarzać. Produkty gipsowe można wielokrotnie poddawać recyklingowi i wykorzystywać. Nie wymagają utylizacji ani specjalnych warunków składowania. Wykorzystując gips w budownictwie dbamy o dobrą kondycję naszej planety dla przyszłych pokoleń.
 
SYSTEMY SUCHEJ ZABUDOWY - SYSTEMY ZDROWEJ ZABUDOWY
Podstawowym budulcem płyt w systemach suchej zabudowy jest syntetyczny gips budowlany. Uzyskuje się go w procesie odsiarczania spalin powstających w zakładach energetycznych i ciepłowniczych. Produkcja gipsu opiera się na recyklingu i przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego. Gips syntetyczny ma skład chemiczny zbliżony do gipsu naturalnego i podobne właściwości. Pod względem wpływu na zdrowie człowieka jest porównywalny do drewna lub wapna – należy do najzdrowszych materiałów budowlanych.
 
Więcej informacji o Domu perfekcyjnie dopasowanym
ZOBACZ TAKŻE:
KOMFORT AKUSTYCZNY W TWOIM DOMU
PASYWNA OCHRONA PRZECIWPOŻAROWA
KNAUF DESIGN - MIESZKAJ PIĘKNIE